Informacje
 • Pogoda na 5 dni: wrócą temperatury rzędu 20 stopni. Po nich przyjdzie deszcz ze śniegiem

  08-04-2021 15:18 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: Ventusky

  Nadchodzący weekend zapowiada się ciepło, choć miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą nawet 21 stopni Celsjusza. Uwaga: ciepło nie oznacza, że nie czeka nas kolejny epizod z zimowymi opadami.

  W piątek wystąpi zmienne zachmurzenie, a pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę. W pasie nadmorskim porywy mogą sięgać ponad 70 km/h.

  Do 21 stopni

  Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na Mazurach, Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Niedziela zapowiada się pogodna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót opadów

  Na poniedziałek synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmieniających się kierunków.

  Wtorek będzie pochmurny z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Dolnym Śląsku do 15 st. C na Podkarpaciu. Północny wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....