Informacje
 • Pogoda na 5 dni: wrócą temperatury rzędu 20 stopni. Po nich przyjdzie deszcz ze śniegiem

  08-04-2021 15:18 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/EPA/FILIP SINGER | Video: Ventusky.com

  Nadchodzący weekend zapowiada się ciepło, choć miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą nawet 21 stopni Celsjusza. Uwaga: ciepło nie oznacza, że nie czeka nas kolejny epizod z zimowymi opadami.

  W piątek wystąpi zmienne zachmurzenie, a pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni, okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę. W pasie nadmorskim porywy mogą sięgać ponad 70 km/h.

  Do 21 stopni

  Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na Mazurach, Pomorzu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu do 16 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

  Niedziela zapowiada się pogodna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Podlasiu do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót opadów

  Na poniedziałek synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmieniających się kierunków.

  Wtorek będzie pochmurny z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Dolnym Śląsku do 15 st. C na Podkarpaciu. Północny wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...