Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Wielkanoc będzie miejscami deszczowa. A co po świętach?

  01-04-2021 15:46 Gdzie spadnie deszcz, gdzie wyjrzy słońce?
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach będą pojawiać się regiony, gdzie spadnie nieco deszczu. Najcieplej będzie w lany poniedziałek – termometry wskażą maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

  Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie. Na krańcach południowych pojawią się zanikające, przelotne opady deszczu do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Podkarpaciu. Wiejący z północnego zachodu i zachodu wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W sobotę należy spodziewać się pochmurnego nieba z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  A co w święta?

  Wielkanoc na Podkarpaciu upłynie pod znakiem przelotnego deszczu. W pozostałej części kraju zrobi się pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków.

  W Poniedziałek Wielkanocny na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Podlasiu do 14 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr z południa powieje słabo i umiarkowanie.

  We wtorek mieszkańcy Pomorza muszą liczyć się z opadami deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 12 st. C na Podkarpaciu. Z południa i zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...