Informacje
 • Pogoda na 5 dni: w weekend nie zabraknie
  opadów, miejscami ściśnie mróz

  19-03-2021 17:12 Chłód może być spotęgowany przez silniejszy wiatr
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky

  Weekend i poniedziałek przyniesie nam chłodną aurę. Miejscami może padać deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg. Pogoda zacznie się poprawiać od wtorku – zrobi się cieplej, a zza chmur wyjrzy słońce.

  Początek weekendu przyniesie nam zachmurzenie zmienne. W sobotę w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz częściowo Śląsku, Mazowszu i Podlasiu należy spodziewać się zanikających, przelotnych opadów śniegu. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 5 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni wiatr.

  Niedziela upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z niewielkimi przejaśnieniami. Pojawią się opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od -3 st. C na Lubelszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Wiatr z kierunków zachodnich powieje umiarkowanie i dość silnie – okresami w porywach rozpędzi się do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Co w kolejnym tygodniu?

  W poniedziałek mieszkańcy Podkarpacia muszą liczyć się z opadami śniegu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Podlasiu do 6 st. C na Pomorzu. Z północy powieje umiarkowany, okresami silniejszy wiatr.

  Wtorek zapowiada się na ogół słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Środa będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Podlasiu do 10 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....