Informacje
 • Pogoda na 5 dni: w weekend będą nawet 24 stopnie

  04-05-2021 16:19 Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky

  W najbliższych dniach należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i silniejszego wiatru. Miejscami może zagrzmieć. W niedzielę na termometrach mamy szansę zobaczyć nawet 24 stopnie Celsjusza.

  Środa przyniesie zmienne zachmurzenie. We wschodniej, centralnej i południowej części kraju, a pod wieczór także na Nizinie Szczecińskiej pojawi się przelotny deszcz i burze, którym towarzyszyć będą opady rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje słabo i umiarkowanie z południowego zachodu. Na zachodzie wiatr osiągnie w porywach 40-60 km/h.

  Przelotny deszcz

  W czwartek należy spodziewać się przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, choć okresami jego porywy mogą przybierać na sile. W strefie brzegowej porywy mogą przekraczać 80 km/h.

  Piątek zapowiada się pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Pomorzu do 13 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

  Bardzo ciepło w weekend

  A jak zapowiada się weekend? Sobota przyniesie nam zachmurzenie zmienne i przelotne opady. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa. Chwilami może być silniejszy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....