Informacje
 • Pogoda na 5 dni: w górach powieje halny

  21-01-2021 16:28 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w nadchodzących dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach w górach powieje halny, na Kasprowym Wierchu rozpędzi się do 140 kilometrów na godzinę. Poza tym wystąpią opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

  W piątek na Pomorzu Zachodnim wystąpią słabe opady deszczu o sumie 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, południowy, w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę. W górach powieje halny – na Kasprowym Wierchu osiągnie do 140 km/h, a na Śnieżce do 90 km/h.

  Powieje halny

  Sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Poza tym synoptycy prognozują opady deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/m kw. Na Pomorzu Zachodnim spadnie 1-2 centymetry śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Pomorzu Zachodnim do 8 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków. W górach wystąpi halny – na Kasprowym Wierchu rozpędzi się do 120 km/h, a na Śnieżce do 80 km/h.

  W niedzielę wystąpią okresami opady śniegu do 1-2 cm, a na Podkarpaciu deszczu o sumie 1-3 l/m kw. Na termometrach zobaczymy od 1 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

  Popada śnieg

  Poniedziałek upłynie pod znakiem pogodnej aury na zachodzie kraju. W pozostałych regionach spadnie do 1-3 cm śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Na wtorek synoptycy prognozują opady śniegu do 1-3 cm na wschodzie kraju. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje dość silny, północno-zachodni wiatr, w porywach do 60 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...