Informacje
 • Pogoda na 5 dni: upał nie odpuszcza, miejscami pojawią się burze

  13-08-2020 15:29 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Następne dni to ciąg dalszy upałów. Wysoka temperatura okaże się tym bardziej uciążliwa, że w większości kraju na niebie będzie królowało słońce. Opady deszczu i burze prognozowane są tylko dla niektórych regionów.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu wyżu Emil znad Białorusi. Z południa napłynie gorące powietrze zwrotnikowe, wypierając nad Litwę i Białoruś chłodniejsze masy polarne morskie.

  Na piątek dla południowego zachodu kraju prognozowane są przelotne opady deszczu, a także burze. Spadnie tam do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągając prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Powieje z kierunku południowo-wschodniego.

  Upalnie

  Początek weekendu na południu rozpocznie się przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Dla mieszkańców pozostałych regionów sobota upłynie pod znakiem słonecznej aury. Termometry pokażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiać słaby i umiarkowany, wschodni wiatr.

  Również w niedzielę przelotnie popada w południowych regionach. Spadnie do 5-10 l/mkw. Poza tym na niebie będzie królowało słońce. Temperatura wyniesie od 26 st. C na Podkarpaciu do 30 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  Miejscami zagrzmi

  Pierwszego dnia kolejnego tygodnia na Podkarpaciu pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze z sumą opadu do 10-20 l/mkw. W pozostałych regionach poniedziałek okaże się słoneczny. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 90 km/h, z południowego wschodu.

  We wtorek przelotnie popada i wystąpią burze na południu oraz zachodzie. Tam, gdzie zagrzmi, spadnie do 10-30 l/mkw. Lokalnie możliwy jest grad. Poza tym nie zabraknie słońca. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Pomorzu do 29 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni i południowo-wschodni, wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...