Informacje
 • Pogoda na 5 dni: tylko 2 stopnie w najcieplejszym momencie dnia

  13-04-2021 15:07 Powieje też silniejszy wiatr
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: PAP/Radek Pietruszka | Video: tvnmeteo.pl

  Czekają nas chwile, podczas których zmarzniemy, mimo że z każdym kolejnym dniem będzie się robić się coraz cieplej. Nie zabraknie chmur oraz opadów - deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami może powiać silniejszy wiatr.

  W środę należy spodziewać się okresowych opadów deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu o sumie do 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 2 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 8 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północy.

  Czwartek przyniesie okresowe opady deszczu, a na południu deszcz ze śniegiem i śnieg rzędu 3-8 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 2 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Suwalszczyźnie. Z północy powieje umiarkowany wiatr, który w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

  Na piątek prognozowane są okresowe opady deszczu. Na południowym wschodzie kraju należy spodziewać się deszczu ze śniegiem o sumie do 3-8 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Podkarpaciu do 10 st. C na Pomorzu. Północny wiatr będzie umiarkowany, a w porywach osiągnie do 45 km/h.

  Pogoda na weekend

  Weekend w całym kraju rozpocznie się od okresowych opadów deszczu rzędu 2-7 l/mkw. W sobotę termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Podkarpaciu do 13 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr, wiejący z północnego wschodu, będzie umiarkowany, w porywach powieje z prędkością do 45 km/h.

  Niedziela zapowiada się pogodnie jedynie na Suwalszczyźnie. W pozostałej części kraju wystąpią opady deszczu rzędu 3-8 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Suwalszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....