Informacje
 • Pogoda na 5 dni: trochę deszczu, miejscami silniejszy wiatr

  17-10-2020 15:48 Na termometrach do 16 stopni
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Nadchodzące dni upłyną pod znakiem przelotnego deszczu. Miejscami powiać może silniejszy wiatr. Termometry pokażą maksymalnie od 7 do 16 stopni Celsjusza.

  Niedziela zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Należy spodziewać się opadów deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z zachodu. Okresami jego porywy mogą przybierać na sile i osiągać do 40-70 kilometrów na godzinę.

  A jaki będzie początek tygodnia?

  W poniedziałek na niebie pojawi się zachmurzenie zmienne, miejscami spadnie też przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Zachodni słaby i umiarkowany wiatr będzie okresami silniejszy.

  Do 16 stopni

  Wtorek będzie pogodny. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Na środę prognozuje się pogodną aurę jedynie na Podkarpaciu i w Małopolsce. Oprócz tych regionów będzie pochmurno i deszczowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z południa wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Czwartek będzie na ogół pogodny, jedynie na Pomorzu wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z  południowego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...