Informacje
 • Pogoda na 5 dni: temperatura zacznie rosnąć, ale opady zostaną. Miejscami zagrzmi

  15-04-2021 15:24 Podczas burz może silniej wiać
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W kolejnych dniach będzie robić się coraz cieplej. Jeszcze w piątek miejscami prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Potem będzie padać sam deszcz, a lokalnie może także zagrzmieć.

  Piątek przyniesie nam okresowe opady deszczu. Na Podkarpaciu może pojawić się deszcz ze śniegiem o sumie 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 11 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

  Możliwe burze

  Sobota zapowiada się pogodnie jedynie na północy. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 3-10 l/mkw. Na Mazowszu i Podlasiu może miejscami zagrzmieć. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Podkarpaciu do 14 st. C na Mazurach i Suwalszczyźnie. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych może wiać z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

  W niedzielę należy spodziewać się przelotnego deszczu o sumie do 2-7 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Podkarpaciu do 16 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany.

  Co w kolejnym tygodniu?

  Poniedziałek upłynie pod znakiem przelotnego deszczu rzędu 2-7 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Suwalszczyźnie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

  Wtorek przyniesie przelotne opady deszczu do 1-6 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Pomorzu. Wiejący z północy wiatr będzie umiarkowany, a w porywach rozpędzi się do 45 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...