Informacje
 • Pogoda na 5 dni: sypnie śniegiem, za dnia chwyci mróz

  04-03-2021 16:07 Niewykluczony jest także silniejszy wiatr
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach zima nam o sobie przypomni. Należy spodziewać się opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. W niektórych częściach kraju może zrobić się mroźnie nawet w ciągu dnia.

  Piątek przyniesie przelotne opady śniegu rzędu 1-5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend zaczniemy pogodną aurą. W sobotę na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na południu. Poza tym opady śniegu o sumie 1-3 cm, a na Pomorzu deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiejący z zachodu wiatr powieje umiarkowanie, w porywach osiągnie do 50 kilometrów na godzinę.

  Pogoda w następnym tygodniu

  W poniedziałek na Podkarpaciu należy spodziewać się opadów śniegu o sumie do 1-5 cm. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Wtorek zapowiada się pogodnie, tylko na północy zrobi się pochmurno. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....