Informacje
 • Pogoda na 5 dni: sypnie śniegiem, za dnia chwyci mróz

  04-03-2021 16:07 Niewykluczony jest także silniejszy wiatr
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach zima nam o sobie przypomni. Należy spodziewać się opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem. W niektórych częściach kraju może zrobić się mroźnie nawet w ciągu dnia.

  Piątek przyniesie przelotne opady śniegu rzędu 1-5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend zaczniemy pogodną aurą. W sobotę na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu.

  Niedziela będzie pogodna jedynie na południu. Poza tym opady śniegu o sumie 1-3 cm, a na Pomorzu deszczu ze śniegiem do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiejący z zachodu wiatr powieje umiarkowanie, w porywach osiągnie do 50 kilometrów na godzinę.

  Pogoda w następnym tygodniu

  W poniedziałek na Podkarpaciu należy spodziewać się opadów śniegu o sumie do 1-5 cm. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Wtorek zapowiada się pogodnie, tylko na północy zrobi się pochmurno. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...