Informacje
 • Pogoda na 5 dni: słońce i lutowy "upał" wkrótce odejdą. Zastąpi je niebezpieczny wiatr

  22-02-2021 14:15 Miejscami nawet 18 stopni
  Tomasz Wasilewski o pogodzie w Polsce Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: TVN24

  W najbliższych dniach pogoda będzie na ogół słoneczna i dość ciepła. W środę termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Na horyzoncie widać jednak zmianę aury.

  Wtorkowy poranek przyniesie miejscami mgły i zamglenia. Dzień zapowiada się pogodnie, zachmurzenie będzie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, wiejący z południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami może wiać silniej.

  W środę rano także należy spodziewać się lokalnych mgieł i zamgleń. Potem się wypogodzi, na niebie wystąpi małe zachmurzenie, miejscami umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

  Czwartek będzie słoneczny i ciepły. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby wiatr powieje z południowego zachodu.

  Więcej chmur, lokalne opady

  W piątek nad głowami zobaczymy pochmurne niebo z przejaśnieniami i przemieszczającymi się z zachodu w głąb kraju opadami deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami może być dość silny - w porywach do 60 kilometrów na godzinę. W górach porywy mogą osiągać do 100 km/h.

  Sobota przyniesie pochmurne niebo z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie Polski prognozowane są opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a w górach śniegu do 5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami w porywach wiatr może osiągać do 60 km/h, w górach do 100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...