Informacje
 • Pogoda na 5 dni: słońce i lutowy "upał" wkrótce odejdą. Zastąpi je niebezpieczny wiatr

  22-02-2021 14:15 Miejscami nawet 18 stopni
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach pogoda będzie na ogół słoneczna i dość ciepła. W środę termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Na horyzoncie widać jednak zmianę aury.

  Wtorkowy poranek przyniesie miejscami mgły i zamglenia. Dzień zapowiada się pogodnie, zachmurzenie będzie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr, wiejący z południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami może wiać silniej.

  W środę rano także należy spodziewać się lokalnych mgieł i zamgleń. Potem się wypogodzi, na niebie wystąpi małe zachmurzenie, miejscami umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie, przez 13 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje zachodni i południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr.

  Czwartek będzie słoneczny i ciepły. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby wiatr powieje z południowego zachodu.

  Więcej chmur, lokalne opady

  W piątek nad głowami zobaczymy pochmurne niebo z przejaśnieniami i przemieszczającymi się z zachodu w głąb kraju opadami deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Okresami może być dość silny - w porywach do 60 kilometrów na godzinę. W górach porywy mogą osiągać do 100 km/h.

  Sobota przyniesie pochmurne niebo z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie Polski prognozowane są opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw., a w górach śniegu do 5 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Na ogół słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami w porywach wiatr może osiągać do 60 km/h, w górach do 100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...