Informacje
 • Pogoda na 5 dni: przeplatanka wyżów i niżów, szansa na babie lato

  07-09-2020 16:06 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W ciągu najbliższych dni będzie w miarę pogodnie, choć miejscami może popadać deszcz. Termometry pokażą do 26 stopni. W połowie września jest szansa na przyjemne, babie lato.

  Polska znajdzie się pod wpływem pogodnego wyżu z centrum nad Austrią, jednak północ kraju pozostanie w zasięgu pochmurnego układu niżowego znad północnego Atlantyku. Kraj pozostanie jeszcze w chłodnej masie powietrza polarnego, ale od zachodu zacznie napływać powoli cieplejsze powietrze znad południowo-zachodniej Europy.

  We wtorek rano miejscami będzie mglisto. Na północy kraju wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 21 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Popada deszcz, do 26 stopni

  W środę wyż nadal ma wpływać na pogodę w Polsce, tylko północ pozostanie w zasięgu niżowych chmur. Rano miejscami pojawią się mgły. Na północy kraju synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie, na Pomorzu okresami popada deszcz do 1-5 l/mkw. W pozostałych regionach aura będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni i zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, na północy okresami dość silnie. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  W czwartek przemieści się nad Polską chłodny i deszczowy front atmosferyczny związany z wirem niżowym znad Atlantyku i Skandynawii. Będzie pochmurno z przejaśnieniami i przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Na Pomorzu Zachodnim rozpogodzi się. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, będzie okresami dość silny, w porywach na północy osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Babie lato w połowie września

  W piątek ponownie zapanuje słoneczny wyż znad środkowej i wschodniej Europy, zaciągający z południa ciepłe masy powietrza. Synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą od 17 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, będzie słaby i umiarkowany.

  Sobota upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Podlasiu, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z południa wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Jak prognozują synoptycy, w połowie września zapanuje przyjemne, babie lato.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...