Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Polska w objęciach chłodnego i wilgotnego powietrza

  15-10-2020 16:49 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Kolejne dni nie przyniosą tak gwałtownej pogody, jaka była ostatnio. Nadal w wielu miejscach będzie jednak deszczowo, a do tego chłodno. Miejscami termometry nie wskażą więcej niż 7 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się w zasięgu wyżu Otmar z rejonu Islandii, tylko na południowym wschodzie pogodę będzie kształtować płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Napłynie świeża porcja chłodnego i wilgotnego powietrza arktycznego z północnego wschodu.

  Piątek zapowiada się ze słabymi opadami deszczu na Pomorzu. Spadnie tam do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Większe opady - do 3-8 l/mkw. - wystąpią we wschodnich, południowych i centralnych regionach. Poza tym będzie dość pogodnie. Temperatura wyniesie maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku północno-wschodniego.

  Pogoda na weekend

  W sobotę pogodnie będzie na północy i zachodzie. Poza tym popada do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 7 st. C na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

  Niedziela upłynie z przelotnym deszczem do 3-8 l/mkw. Temperatura wyniesie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie wiać dość silny, zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

  Będzie przelotnie padać

  W poniedziałek przelotne opady deszczu o sumie do 1-5 l/mkw. pojawią się na Pomorzu i Podkarpaciu. W pozostałych miejscach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

  Na wtorek synoptycy prognozują przelotny deszcz do 1-5 l/mkw. na północy. Poza tym dzień okaże się pogodny. Zanotujemy od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu, w porywach do 45 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...