Informacje
 • Pogoda na 5 dni: od burz, przez "gorąco", po deszcz ze śniegiem

  29-03-2021 15:32 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky

  W najbliższych dniach pojawią się opady deszczu, a pod koniec tygodnia – deszczu ze śniegiem. Lokalnie może zagrzmieć. Temperatura sięgnie 21 stopni Celsjusza.

  Na wtorek synoptycy prognozują zanikające opady deszczu o sumie 1-2 litrów wody na metr kwadratowy na wschodzie kraju. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Możliwe burze

  Środa upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W czwartek wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 1-5 l/mkw. Lokalnie możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany północny wiatr. W porywach burzowych porywy mogą sięgać do 70 kilometrów na godzinę.

  Deszcz i deszcz ze śniegiem

  Piatek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie 1-3 l/mkw. na południu i wschodzie kraju. Pozostałym regionom Polski dopisze pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy.

  Pogodnie sobota zapowiada się na Pomorzu. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz, a na wschodzie deszcz ze śniegiem o sumie 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na wschodzie do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....