Informacje
 • Pogoda na 5 dni: od 18 do 30 stopni. Czekają nas opady, również burzowe

  28-07-2020 16:42 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach pojawią się przelotne opady deszczu, miejscami zagrzmi. W weekend będzie gorąco, temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

  W środę na południowym wschodzie i krańcach wschodnich kraju wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy oraz burzami. W pozostałych regionach będzie pogodnie, tylko na Pomorzu zachmurzenie wzrośnie do dużego i możliwe są tam słabe przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W porywach na północy rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę, a w burzach do 90 km/h.

  Przelotny deszcz

  Czwartek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia kłębiastego, na północy wzrastającego do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na południu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na północy osiągnie prędkość do 70 km/h.

  Na piątek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na północnym wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Spadnie tam do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 22 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni powieje słabo i umiarkowanie, na wschodzie okresami dość silnie.

  Zagrzmi i popada

  W sobotę zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, skręcający na zachodzie na południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia, na zachodzie wzrastającego do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 l/mkw. Pojawią się tam też burze z gradem. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy i południowo-zachodni wiat będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, w porywach osiągnie prędkość do 80-100 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...