Informacje
 • Pogoda na 5 dni: najpierw uderzenie "gorąca", później trochę więcej deszczu

  21-10-2020 14:26 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Temperatura w czwartek sięgnie nawet 20 stopni Celsjusza, później nieco się obniży. W kolejnych dniach będą pojawiać się przelotne opady deszczu, a miejscami silnie powieje.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego Jadranka z centrum wędrującym znad Wysp Brytyjskich w stronę Finlandii. Deszczowy front odsunie się znad północnej części kraju i cała Polska znajdzie się w czwartek w ciepłym i pogodnym wycinku wiru niżowego. Z południowego zachodu, znad Hiszpanii i Morza Śródziemnego, napływa ciepłe powietrze.

  Czwartek zapowiada się pogodnie, z małym i umiarkowanym zachmurzeniem, na zachodzie wzrastającym do dużego. Temperatura wyniesie maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na wschodzie i Górnym Śląsku, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, o kierunku południowo-zachodnim. W porywach na północy osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę, w górach do 70-90 km/h.

  Nieco chłodniej

  W piątek czeka nas umiarkowane i duże zachmurzenie, a na północy i zachodzie możliwe są przelotne opady deszczu o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

  Na sobotę synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami w zachodnich regionach. Okresami będą występować opady deszczu. Spadnie do 5-10 l/mkw. Temperatura wyniesie od 11 st. C na Podlasiu, przez 14 st. C w centrum, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-70 km/h.

  Miejscami popada

  W niedzielę będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum, do 17 st. C na Śląsku. Będzie wiać z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie.

  Poniedziałek upłynie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Na zachodzie będzie wzrastać do dużego i przelotnie popada - do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 15 st. C w centrum, do 16 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowy słaby i umiarkowany wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...