Informacje
 • Pogoda na 5 dni: nadal upalnie, z każdym dniem coraz więcej burz

  14-08-2020 16:21 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W ostatnich dniach poza upałem towarzyszyło nam głównie słońce. Teraz, oprócz wysokiej temperatury, prognozowane są także opady deszczu i burze. Te będą pojawiać się na coraz większym obszarze kraju.

  W sobotę będzie przeważnie słonecznie, ale na Ziemi Lubuskiej i krańcach południowych kraju, to znaczy w górach, na podgórzach i przedgórzach pojawią się opady deszczu i burze. Tam, gdzie zagrzmi, spadnie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie też grad. Wiatr w trakcie burz osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę. Temperatura wyniesie maksymalnie od 27 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku i 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunku wschodniego.

  Do 30 stopni

  Niedziela na Podkarpaciu i w Małopolsce zapowiada z się deszczem i burzami z sumą opadu do 30 l/mkw. i porywami wiatru do 90 km/h. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  W poniedziałek przelotnie popada i zagrzmi na wschodzie kraju. Spadnie do 30 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 90 km/h. W pozostałych regionach można liczyć na pogodna aurę. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, ze wschodu.

  Deszcz i burze

  Wtorek na Podlasiu upłynie pod znakiem słońca. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie i w centrum - burze. Suma opadów wyniesie do 20 l/mkw., a porywy wiatru do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

  W środę czeka nas zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu i burze z sumą opadu do 30 l/mkw. Porywy wiatru w czasie wyładowań atmosferycznych rozpędzą się do 90 km/h, lokalnie może spaść grad. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...