Informacje
 • Pogoda na 5 dni: na horyzoncie nawet 19 stopni

  07-04-2021 14:39 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) Foto: PAP/Roman Zawistowski/Ventusky | Video: Ventusky.com

  W nadchodzących dniach czeka nas znaczna poprawa pogody, zrobi się wyraźnie cieplej. Termometry pokażą nawet 19 stopni Celsjusza.

  Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 3 litrów wody na metr kwadratowy i mokrego śniegu do 1-3 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Miejscami pojawi się deszcz

  W piątek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h.

  Na sobotę synoptycy prognozują pochmurną aurę z przejaśnieniami na południu kraju. Na północy spadnie do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Pomorzu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Do 19 stopni

  Niedziela zapowiada się pogodnie, tylko na Pomorzu pojawią się chmury. Termometry pokażą maksymalnie od 15 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

  Poniedziałek upłynie pod znakiem słonecznej aury, tylko na zachodzie kraju będzie więcej chmur. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na południowym zachodzie. Południowo-wschodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...