Informacje
 • Pogoda na 5 dni: miejscami tylko 2 stopnie. Powrócą zimowe opady

  12-04-2021 15:41 Deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: tvnmeteo.pl

  Ten tydzień przyniesie powrót bardziej zimowej pogody. Zrobi się chłodniej – miejscami termometry pokażą maksymalnie raptem 2-3 stopnie Celsjusza. Pojawią się także opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

  Wtorek przyniesie duże zachmurzenie w całym kraju. We wschodniej części pojawi się deszcz, deszcz ze śniegiem i miejscami (głównie na Śląsku i w Małopolsce) śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

  W środę należy spodziewać się pochmurnego nieba z niewielkimi przejaśnieniami. We wschodniej części kraju wystąpi deszcz lub deszcz ze śniegiem. Mieszkańcy południa muszą liczyć się z opadami śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie od 2 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Do 10 stopni

  Czwartek będzie pochmurny. Pojawią się opady deszczu ze śniegiem, śniegu lub deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Podkarpaciu do 6 st. C na Podlasiu. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Piątek również zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami oraz opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Podkarpaciu do 8 st. C na Pomorzu. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend zacznie się od pochmurnego nieba i opadów deszczu. W sobotę temperatura maksymalna sięgnie od 7 st. C na Podkarpaciu do 10 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z północnego wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....