Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Mariusz i Małgorzata zapewnią
  nam kolejną dostawę deszczu i śniegu

  17-03-2021 14:40 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky

  Na kolejne dni synoptycy zapowiadają przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Nie zabraknie jednak miejsc z pogodnym niebem. W weekend temperatura zacznie rosnąć.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie w strefie przejściowej pomiędzy niżem Marius znad Krymu a wyżem Margarethe znad Atlantyku. Napłynie zimne i wilgotne powietrze arktyczne znad Skandynawii.

  Czwartek upłynie nam z przelotnymi opadami śniegu rzędu 1-2 centymetrów, a na zachodzie kraju deszczu ze śniegiem o sumie do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Będzie prószyć

  W piątek w całym kraju wystąpią przelotne opady śniegu. Spadnie go do 1-3 cm. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północny wiatr.

  Sobota zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

  Do 8 stopni

  Pogodnej aury w niedzielę mogą oczekiwać mieszkańcy Podkarpacia. Poza tym przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem o sumie do 1-5 l/mkw., natomiast na Suwalszczyźnie spadnie do 1-2 cm śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać umiarkowany, zachodni wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

  Poniedziałek okaże się pogodny w zachodnich i południowych regionach. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem do 1-2 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku północnego powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....