Informacje
 • Pogoda na 5 dni: krótkotrwałe, ale silne opady i porywisty wiatr

  10-03-2021 17:06 Zobacz co szykuje dla nas pogoda
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky

  W nadchodzących dniach należy spodziewać się opadów, miejscami intensywnych, a także silnego wiatru. W weekend termometry pokażą maksymalnie 11-12 stopni Celsjusza.

  W czwartek od zachodu będzie napływać coraz więcej chmur. Miejscami należy spodziewać się krótkotrwałych, ale i intensywnych opadów – w ciągu 20 minut może spaść do 2-4 centymetrów śniegu. Stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie suma opadów wyniesie do 10 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej i 8 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny – w porywach rozpędzi się do 40-70 kilometrów na godzinę, a powieje z południa. W strefie brzegowej może być jeszcze silniejszy i przekraczać 80 km/h.

  Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Podlasiu do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami w porywach osiągnie do 40-60 kilometrów na godzinę.

  Pogoda na weekend i poniedziałek

  W sobotę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie od 6 st. C na Podlasiu do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr wiejący z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile.

  Niedziela upłynie pod znakiem pochmurnego nieba i opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu.

  Nowy tydzień rozpocznie się pochmurno z przejaśnieniami. W poniedziałek na Pomorzu prognozuje się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słabo ze zmiennych kierunków.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....