Informacje
 • Pogoda na 5 dni: jaki będzie początek grudnia?

  30-11-2020 15:36 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Tomasz Wasilewski o sytuacji pogodowej w Polsce Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: TVN24

  Na początku grudnia synoptycy nie przewidują kontynuacji zimowej aury. Zrobi się cieplej, dlatego nie należy spodziewać się opadów śniegu. Chwilami mocno powieje.

  Pierwszy dzień nowego miesiąca będzie na ogół pochmurny, ale miejscami jest szansa na przejaśnienia. Temperatura wyniesie maksymalnie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, o kierunku południowym i południowo-wschodnim.

  Deszczowe miejsca

  Środa również zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy od -1 st. C na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

  W czwartek pojawią się chmury i przejaśnienia, ale także deszcz. Ten spadnie na Śląsku. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Cieplej, ale wietrznie

  Piątek z deszczem zapowiada się na Pomorzu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry pokażą od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać umiarkowany i dość silny wiatr, z południowego wschodu. Okresami w porywach osiągnie prędkość ponad 60 kilometrów na godzinę.

  Na sobotę opady deszczu prognozowane są na zachodzie kraju. W pozostałych miejscach można liczyć na pogodną aurę. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Podlasiu do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Powieje z południowego wschodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...