Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszczowo, na termometrach nawet 13 stopni

  02-12-2020 15:20 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach wystąpią opady deszczu, a miejscami też śniegu. Z każdym dniem będzie robić się jednak coraz cieplej. Miejscami temperatura wzrośnie do 13 stopni Celsjusza, ale powieje silniejszy wiatr.

  W ciągu najbliższej doby nad zachodnią Polskę nasunie się zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym. Wschód pozostanie pod wpływem wyżu Xavier znad Rosji. Nadal napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego (PAs) z południowego wschodu.

  W czwartek w zachodniej połowie kraju okresami popada śnieg do 1-2 centymetrów. Na wschodzie Polski będzie pogodnie. Termometry pokażą od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, w porywach rozpędzi się do 45 kilometrów na godzinę.

  Popada deszcz

  Piątek na zachodzie kraju upłynie pod znakiem opadów deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym synoptycy prognozują pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Zapowiada się pogodna sobota. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, powieje z południowego wschodu. W porywach osiągnie do 60 km/h.

  Do 12 stopni

  W niedzielę na zachodzie kraju wystąpią opady deszczu o sumie 1-5 l/mkw. Poza tym synoptycy prognozują pogodną aurę. Termometry pokażą od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 70 km/h.

  Poniedziałek upłynie pod znakiem pogodnej aury na zachodzie Polski. Poza tym popada deszcz, a na Suwalszczyźnie deszcz ze śniegiem o sumie 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany wiatr, będzie południowo-wschodni, w porywach osiągnie do 50 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...