Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszcz i burze. W weekend powróci upał

  26-08-2020 16:05 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Pogoda w kolejnych dniach nie da nam się nudzić. Przed nami opady deszczu, burze z silnym wiatrem, ale i chwile ze słońcem. Na chwilę zajrzy też upał.

  W ciągu najbliższej doby niż Kirsten przemieści się znad południowego Bałtyku nad Rosję. Front atmosferyczny związany z tym niżem będzie kształtował burzowo-deszczową pogodę w centralnej i północnej części Polski. Napłynie chłodne powietrze polarne-morskie znad Skandynawii.

  Czwartek na południu kraju będzie pogodny. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu, a na północy - burze. Spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, dość silny i porywisty z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje z kierunku zachodniego.

  Zagrzmi i przelotnie popada

  Piątek w północnych regionach upłynie z przelotnym deszczem do 1-5 l/mkw. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni wiatr.

  W sobotę wystąpią przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu też burze z sumą opadu do 10-20 l/mkw. Temperatura wyniesie od 22 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

  Do 31 stopni

  Na niedzielę dla Podkarpacia prognozowana jest słoneczna aura. Na pozostałym obszarze popada przelotny deszcz i zagrzmi. Spadnie do 10-30 l/mkw. Termometry pokażą od 22 st. C na Pomorzu do 31 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, w porywach w trakcie burz do 90 km/h, ze wschodu i południowego wschodu.

  Ostatniego dnia sierpnia należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na Podkarpaciu także burz z sumą opadu do 10-20 l/mkw. Temperatura wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, północno-zachodni.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...