Informacje
 • Pogoda na 5 dni: deszcz, chłód, ale też i słońce

  21-11-2020 14:39 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowane opady w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W najbliższych dniach będzie chłodno, a lokalnie pojawi się przelotny deszcz. Szansa na słońce jednak też się znajdzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 do 10 stopni Celsjusza.

  W ciągu najbliższej doby Polska dostanie się pod wpływ niżu Sarah znad północnej Skandynawii i związanego z tym niżem frontu atmosferycznego, postępującego od północy w głąb kraju. Za frontem napłynie nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPm) z północnego zachodu, wypierając powietrze cieplejsze (PPmc).

  Przed nami pogodna niedziela na Podkarpaciu. W pozostałych regionach przelotnie popada deszcz o sumie 2-7 litrów wody na metr kwadratowy. Na Wybrzeżu po południu możliwe są lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 10  st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr dość silny, południowo-zachodni, w porywach na północy rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

  Do 9 stopni

  Na poniedziałek synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o sumie 1-5 l/mkw. na północy i Podkarpaciu. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 5 st. C na wschodzie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60 km/h.

  Wtorek upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą od 6 st. C na wschodzie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  Pogodna aura

  W środę będziemy mogli cieszyć się pogodnym, choć nadal chłodnym, dniem. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Czwartek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie 1-2 l/mkw. na Pomorzu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...