Informacje
 • Pogoda na 5 dni: czy w pierwszych dniach nowego roku spadnie śnieg?

  31-12-2020 15:28 Sprawdź, co czeka nas w pogodzie
  Prognozowane opady w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky.com

  Po na ogół jesiennej końcówce 2020 roku w pogodzie zajdzie nieco zmian. Synoptycy nie wykluczają, że w ciągu pierwszych dni stycznia w niektórych regionach kraju, oprócz opadów deszczu, poprószy śnieg.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego z centrami nad Danią - niżu Hermine i Białorusią - niżu Kira. Nadal napływać do nas będzie zimne i wilgotne powietrze polarne morskie z zachodu.

  Pierwszy dzień nowego roku na zachodzie kraju, Pomorzu oraz w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej upłynie z opadami śniegu o sumie do 1-2 centymetrów. Poza tym będzie pochmurno, ale na południu możliwe są przejaśnienia. Temperatura minimalna wyniesie od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Dosyć ciepło

  Na sobotę synoptycy nie przewidują opadów, będzie pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowy wiatr.

  W niedzielę na zachodzie pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na Podkarpaciu popada sam deszcz do 1-2 l/mkw. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 5 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni.

  Trochę deszczu, ale i śniegu

  Nowy tydzień rozpocznie się opadami deszczu i deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr.

  We wtorek czekają nas opady deszczu do 1-5 l/mkw., a na Suwalszczyźnie także śniegu. Spadnie do 1-2 cm. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku wschodniego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...