Informacje
 • Pogoda na 5 dni: czeka nas ochłodzenie, ale ze słoneczną aurą

  16-09-2020 16:13 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach

  Przed nami słoneczne dni

  Shutterstock, ventusky.com

  Od czwartku czeka nas ochłodzenie. Mogą pojawić się opady deszczu i burze. Będą takie miejsca, gdzie w kolejnych dniach temperatura w najcieplejszym momencie nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Później będziemy cieszyć się słońcem.

  W czwartek na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze, podczas których spadnie do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany i dość silny, porywisty wiatr z północnego zachodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 kilometrów na godzinę.

  Słonecznie w całym kraju

  Piątek upłynie pod znakiem słonecznej aury. Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków.

  Również w sobotę będziemy mogli cieszyć się słoneczną pogodą. Termometry pokażą od 17 st. na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie.

  Do 25 stopni

  Na niedzielę synoptycy prognozują słoneczną aurę w całym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

  Czeka nas słoneczny, choć nieupalny poniedziałek. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 25 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego wschodu będzie wiał słabo i umiarkowanie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...