Informacje
 • Pogoda na 5 dni: cieplej, ale na tym koniec dobrych wiadomości

  24-03-2021 16:14 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowana temperatura w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky

  W ciągu następnych dni temperatura będzie systematycznie rosnąć, ale na słoneczną odsłonę wiosny na razie nie liczmy. Na znacznym obszarze kraju parasole wciąż się przydadzą.

  W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami słabo i przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 13 st. C na Dolnym Śląsku i 14 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego.

  Do 15 stopni

  Piątek też zapowiada się pochmurno, ale będzie się przejaśniać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 st. C na Podkarpaciu do 15 st. C na Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  W sobotę mieszkańców zachodniej i centralnej części kraju czeka pochmurna aura z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze Polski się wypogodzi. Temperatura maksymalna osiągnie od 10 st. C na Podlasiu do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni.

  Miejscami deszczowo

  Niedziela upłynie ze zmiennym zachmurzeniem. Tym razem deszcz przelotnie popada w północnych regionach kraju. Termometry pokażą maksymalnie od 7 st. C na Podlasiu do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, wiatr z zachodu.

  Na poniedziałek opady deszczu synoptycy przewidują dla północy i wschodu Polski. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Podlasiu do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-zachodni wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....