Informacje
 • Pogoda na 5 dni: 20 stopni w weekend, potem znów zimowo

  09-04-2021 15:36 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach Foto: PAP/Darek Delmanowicz | Video: tvnmeteo.pl

  Nadchodzący weekend zapowiada się ciepło, temperatura może sięgnąć 20 stopni Celsjusza. Potem przyjdzie ochłodzenie i pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

  W sobotę na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 9 stopni Celsjusza na Pomorzu do 20 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni wiatr. W górach będzie porywisty, rozpędzi się do 85 kilometrów na godzinę.

  Do 20 stopni

  Niedziela upłynie pod znakiem pogodnej aury. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W poniedziałek na północy i zachodzie kraju okresami popada deszcz o sumie 1-5 l/mkw. W pozostałych regionach Polski będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Pomorzu do 18 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby, zmienny wiatr.

  Różne rodzaje opadów

  Na środę synoptycy prognozują opady deszczu, a na Dolnym Śląsku deszczu ze śniegiem o sumie 3-8 l/mkw. Tylko na Pomorzu dopisze pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Dolnym Śląsku do 14 st. C na Rzeszowszczyźnie. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  W czwartek tylko na zachodzie kraju będzie pogodnie. Poza tym spadnie do 1-3 centymetrów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, północny, w porywach na wschodzie osiągnie prędkość do 45 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....