Informacje
 • Pogoda na 5 dni: 20 centymetrów śniegu, sporo deszczu, a szansa na pogodne chwile - dla nielicznych

  14-04-2021 16:42 Sprawdź, co szykuje pogoda w najbliższych dniach
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Kwietniowa zima trwa w najlepsze. W najbliższych dniach pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach może go dosypać aż 10-20 centymetrów. Kiedy i gdzie aura złagodnieje?

  W czwartek będzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na przedgórzu spodziewamy się mokrego śniegu o wysokości do pięciu centymetrów, a w górach do 10-20 cm. Będzie ślisko. Termometry pokażą maksymalnie od 2 stopni Celsjusza na Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podlasiu. Wiatr, wiejący z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu może powiać do 70 km/h.

  Będzie padał deszcz, miejscami śnieg

  Piątek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Wystąpią opady deszczu do 5 l/mkw., a w górach śniegu - do 5 cm. Tylko na Pomorzu nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Górnym Śląsku, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Podlasiu. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

  Sobota zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami. Synoptycy prognozują opady deszczu do 5 l/mkw. Tylko na Pomorzu nie popada. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C na Dolnym Śląsku, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podlasiu. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

  Do 15 stopni

  W niedzielę tylko północno-wschodnim regionom Polski dopisze pogodna aura. Poza tym będzie pochmurno z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Dolnym Śląsku, przez 13 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podlasiu. Północno-wschodni i wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. 

  Poniedziałek na południowym zachodzie i w centrum kraju upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami deszczu do 1-5 l/mkw. Poza tym wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Dolnym Śląsku, przez 14 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Pomorzu. Powieje wschodni i północno-wschodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny wiatr.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...