Informacje
 • Pogoda na 16 dni: wkrótce zrobi się dużo chłodniej

  17-11-2019 12:27 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: wkrótce zrobi się dużo chłodniej Foto: Shutterstock, tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a później zacznie się ochłodzenie. Sprawdź prognozę długoterminową przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Na razie do naszej części kontynentu płynie jeszcze ciepłe powietrze z południa. Umożliwiają to wspólnie niże położone na zachód od naszych granic oraz wyż znajdujący się nad Rosją. Takie położenie ośrodków ciśnienia sprawia, że od strony Morza Śródziemnego przez Bałkany płynie do nas, a nawet do południowej Skandynawii, ciepła masa powietrza. W tym samym czasie na zachodzie Europy jest dużo chłodniej niż na wschodzie kontynentu, bo tam z północy zsuwa się zimne powietrze i dociera aż do Hiszpanii i Portugalii (patrz mapa).

  Na początku tygodnia będzie jeszcze wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku - do 16 stopni na południu kraju. Od wtorku temperatura obniży się o kilka stopni, ale nadal będzie dość wysoka, bo do 12-13 stopni. Ochłodzenie zacznie się pod koniec tygodnia i w czasie najbliższego weekendu na wschodzie Polski będą już tylko 2-3 stopnie, a na zachodzie 8-10. W następnych dniach utrzyma się dużo chłodniejsza pogoda niż teraz i temperatura maksymalna aż do pierwszych dni grudnia będzie wynosić przeważnie od 1-2 stopni na wschodzie do 6-8 na zachodzie, a nocami można spodziewać się lekkiego mrozu.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Nudny listopad w Polsce
  Od wielu dni ciągle to samo.Jednym słowem monotonia.Na dodatek uparty wyż który''zagnieździł'' się na dobre w zach.Rosji, przymierza się,aby zarządzać naszym krajem.
  ~Lech /2019-11-18 11:59

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...