Informacje
 • Pogoda na 16 dni: uderzenie gorąca przed końcem lata

  13-09-2020 13:53 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: uderzenie gorąca przed końcem lata Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Aż 30 stopni będzie lada dzień na południu kraju, ale potem przyjdzie nagłe ochłodzenie. Sprawdź długoterminową prognozę pogody tvnmeteo.pl przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Do Polski zmierza właśnie fala gorącego powietrza z północnej Afryki. Płynie ono dzięki temu, że nad naszą częścią kontynentu znajduje się wyż, który tak steruje przepływem powietrza, że płynie ono z południa do krajów Europy Zachodniej i Środkowej. To właśnie ta cyrkulacja powietrza sprawi, że w najbliższych dniach w Polsce będzie gorąco, a miejscami nawet upalnie. Warto jednak już teraz zwrócić uwagę na zimne powietrze, które znajduje się nad Morzem Norweskim oraz Islandią. Ten chłód, po osłabnięciu "naszego" ciepłego wyżu wkroczy do Polski i z tego powodu pod koniec tygodnia czeka nas gwałtowne i duże ochłodzenie (patrz mapa).

  Przed nami kilka bardzo ciepłych dni. Do środy włącznie temperatura, zwłaszcza w południowej części kraju, może osiągnąć 30 stopni Celsjusza. W tym samym czasie na północy będzie do 24-25 st. C. Zmiana pogody nastąpi w czwartek wraz z przejściem nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie wspomniane wcześniej zimne powietrze. Ono sprawi, że w najbliższy weekend temperatura spadnie poniżej 20 stopni, a na wschodzie i północy będzie tylko około 15 stopni. W kolejnych dniach możemy spodziewać się niewielkiego i chwilowego wzrostu temperatury do 22 stopni na zachodzie kraju, ale później, w ostatnim tygodniu września znowu zrobi się chłodniej i przeważnie będzie nie więcej niż 18-19 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...