Informacje
 • Pogoda na 16 dni: mroźny wyż zmienia swoją pozycję

  14-02-2021 12:09 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: mroźny wyż zmienia swoją pozycję Foto: Tomasz Waszczuk/PAP/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Dla Polski będzie to oznaczać radykalną zmianę temperatury w krótkim czasie. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

  Zmiana położenia mroźnego wyżu ma polegać na tym, że w nadchodzących dniach będzie on przemieszczać się na wschód Europy. Jeszcze w weekend najwyższe ciśnienie było na obszarze od południowej Norwegii aż po Niemcy, a za kilka dni to centrum wyżu przesunie się właśnie w kierunku wschodnim, nad Białoruś, Ukrainę i Rosję. Z tego powodu do naszej części kontynentu będzie mogło docierać cieplejsze powietrze z zachodu, bo nie będzie już blokowane przez wspomniany wyż. Zanim jednak cieplejsze masy powietrza przedrą się do centrum Europy, to wcześniej granica między chłodem a ciepłem przez kilka dni będzie nad Polską (patrz mapa).

  W najbliższych dniach mróz, chociaż lżejszy niż ostatnio, bo do -6 stopni Celsjusza, będzie utrzymywać się we wschodniej połowie kraju. W tym samym czasie zachodnia część kraju będzie mieć już dodatnią temperaturę, która wzrośnie nawet do 5 stopni. Później, od 20 lutego, ciepłe powietrze będzie już w całej Polsce i wszędzie możemy spodziewać się odwilży, a na termometrach zobaczymy aż 8-9 stopni na zachodzie i południu Polski. Po tygodniu dużego ocieplenia następne ochłodzenie może przyjść do nas na przełomie lutego i marca.

  Następna prognoza 16-dniowa temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...