Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  kropla chłodu spadnie na Polskę

  07-01-2018 15:00 Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Foto: Shutterstock, TVN Meteo, film: TVN Meteo

  Po wiosennym początku stycznia teraz czeka nas ochłodzenie.

  Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii. Główny strumień tego chłodu wędruje jednak tuż za naszą wschodnią granicę i tam ochłodzenie będzie największe. U nas zimno najbardziej da się odczuć nocami na początku tygodnia, bo wtedy w czasie rozpogodzeń temperatura może spadać lokalnie do -7, -8 stopni. Za taką chłodną i jednocześnie suchą aurę będzie odpowiedzialny wyż, którego centrum przez jeden dzień (poniedziałek) będzie nad Polską.

  Na początku tygodnia będzie dużo zimniej niż ostatnio - noce będą mroźne, a w ciągu dnia temperatura wyniesie od około 0 stopni na wschodzie do 4, 5 na zachodzie kraju. Później, w połowie tygodnia, zrobi się nieco cieplej i na termometrach zobaczymy 6, 7 stopni. Następnie, w czasie najbliższego weekendu, czeka nas krótkie ochłodzenie i wtedy lekki mróz będzie na wschodzie Polski. Po tym przejściowym ochłodzeniu temperatura wróci do wyższych wartości i możemy spodziewać się nawet 7, 8 stopni.

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wymarzona pogoda
  O takiej pogodzie jaka dzisiaj panowała w mojej miejscowości (kujawsko-pomorskie) należy powiedzieć,jak z bajki. Rano -10 st.C i piękna szadz.W ciągu dnia samo słońce, cisza i 1 st.ciepła.Szkoda,że tego wyżu nie można zatrzymać. Może za sprawą drugiego silniejszego wyżu znad Rosji,tego słońca u nas będzie jeszcze więcej,ale moim zdaniem poważniejsze nocne spadki temp.nam nie grożą,bo wyż szybko zrezygnuje z kursu na zachód.Mróz skupi się głównie na Rosji.Za to skutecznie będzie blokował mokre wietrzne atlantyckie niże.Na razie przepychanki ciepła z chłodem podzielą Polskę.
  ~Lech /2018-01-08 23:18
 • mrozno
  Czas najwyższy żeby trochę wymroziło te zarazki,choruje dużo ludzi.
  ~czytelniczka 58 /2018-01-07 19:00
 • Tylko "kropla" dokładnie, nie pamiętam tak ciepłej i suchej zimy
  To w ubiegłym roku był krótki kilkudniowy okres z silnymi mrozami, nieco się nawet zabieliło a teraz? Jesień trwa w najlepsze. Globalne ocieplenie to niezaprzeczalne zjawisko.
  ~Nick /2018-01-07 18:21

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....