Informacje
 • Pogoda na 16 dni:
  klęska chwilowego ocieplenia

  11-03-2018 15:36 Autorska prognoza Tomasza Wasilewskiego

  Prognoza pogody na 16 dni

  Shutterstock, TVN Meteo

  Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas aż z północnej Afryki.

  Przejściowemu ociepleniu w naszej części Europy sprzyja rozległy niż, którego centrum przesuwa się nad zachodnią częścią kontynentu. Po obrzeżach tego niżu płynie z południa na północ ciepła masa powietrza. Dociera ona do centrum kontynentu i próbuje przedostać się jeszcze dalej na północ, aż do Zatoki Fińskiej. W tym samym czasie mroźny wyż nadal pilnuje pogody na wschodzie Europy oraz na północy Skandynawii. Zgromadzone tam zimne powietrze za tydzień może przeniknąć w nasze rejony kontynentu (patrz mapa).

  Początek tygodnia zapowiada się wiosennie ciepło - w centrum i na południu kraju będzie aż 16-17 stopni Celsjusza. Od środy temperatura zacznie jednak spadać i już w czasie najbliższego weekendu do Polski może wtargnąć mroźne powietrze z północy. Wtedy temperatura na północy i wschodzie kraju w ciągu dnia może być ujemna: od -2 do -3 stopni. W następnych dniach, czyli już na początku astronomicznej wiosny, też będzie chłodno, bo zaledwie od 1-2 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie Polski. Nieco cieplej powinno zrobić się po 25 marca - wówczas temperatura wzrośnie do 10 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jaka "klęska"...
  To sytuacja całkowicie normalna. Takie masy powietrza w marcu - to rzadkość i nie są niczym normalnym. Dlatego cieszmy się, że za kilka dni znów zbawiennie ochłodzenie!!!
  ~MiKi /2018-03-12 13:46
 • Jeszcze pojeżdżę na nartach
  Zapowiada się piękna niedziela ze śniegiem na Szrenicy
  ~pio /2018-03-12 13:35
 • Zamieszanie w pogodzie
  Takie drastyczne zmiany temperatur z jakimi mamy do czynienia muszą niepokoić. Przyroda w takich warunkach nie ma szans na normalną wegetację.Co wzejdzie to wymarznie.To może być dopiero początek niekorzystnych zmian i te kolosalne wahania (różnice) temp.mogą się pogłebić.Za 3 tygodnie Święta Wielkanocne i można sobie zadać pytanie,czy temperatury zbliżone bedą do tych z Swiąt Bożego Narodzenia,czy będzie zimniej. A może pogoda pozytywnie nas zaskoczy, jest to mało prawdopodobne.
  ~Lech /2018-03-11 23:50
 • RE
  Czekam Na te Burze W Krakowie
  ~aka /2018-03-11 22:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...