Informacje
 • Pogoda na 16 dni: gorący podmuch z Afryki

  09-08-2020 15:18 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: zaczyna się zupełnie nowy etap Foto: Shutterstock, tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Upał, z małą przerwą, zostanie w Polsce do kolejnego weekendu. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Aż 35 stopni osiągnęła temperatura w sobotę w Słubicach na zachodzie Polski, ale afrykański żar daje się odczuć w całym kraju. Gorące powietrze płynie teraz do nas oraz do wielu innych krajów Europy, bo między niżem z zachodu kontynentu, a wyżem ze wschodu, utworzył się strumień powietrza przemieszczający się z południa na północ.

  Ten gorący podmuch dotarł nawet do Wysp Brytyjskich i upalnie zrobiło się w Londynie, gdzie temperatura wzrosła do 33 stopni. Natomiast chłodne powietrze jest teraz jedynie daleko na północy Skandynawii i nad północnym Atlantykiem (patrz mapa).

  Przed nami upalny początek tygodnia i nawet 32 stopnie w zachodniej Polsce. Chwilę wytchnienia, ale niezbyt dużą, przyniosą nam środa i czwartek, bo wtedy temperatura nie będzie przekraczać 27-28 stopni. Później jednak, czyli w czasie najbliższego weekendu, znowu możemy spodziewać się trzydziestostopniowego upału, zwłaszcza na zachodzie kraju. Zmiana temperatury, czyli ochłodzenie i pożegnanie upałów nastąpi w drugiej połowie miesiąca - od 17 sierpnia na południu Polski będzie nie więcej niż 26-27 stopni, a na północy 21-22.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...