Informacje
 • Pogoda na 16 dni: ciepło kontra zimno.
  Zderzenie nad Polską

  11-04-2021 13:43 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni: ciepło kontra zimno - zderzenie nad Polską Foto: Shutterstock/tvnmeteo.pl | Video: tvnmeteo.pl

  Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury. Zobacz, co przygotował prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.

  Kolejne kwietniowe ocieplenie nie potrwa długo i jak to bywa o tej porze roku aura zmieni się nagle i drastycznie. Przyczyną tej pogodowej wolty będzie chłodny front, który przejdzie nad Polską i zepchnie będące jeszcze u nas ciepłe powietrze na wschód kontynentu. Natomiast za frontem napłynie zimna masa powietrza, która wedrze się do naszej części Europy między szwedzkim niżem a wyżem z centrum w pobliżu Wielkiej Brytanii. To chłodne powietrze popłynie nie tylko do centrum kontynentu, ale także na zachód, a nawet przedostanie się do północnej Hiszpanii (patrz mapa).


  Resztki ciepłej pogody będą w Polsce jeszcze w poniedziałek i tego dnia na wschodzie kraju ma być 17 stopni. Od wtorku jednak wszyscy odczujemy solidne ochłodzenie i czasami na termometrach będą zaledwie 2-3 stopnie Celsjusza, a nocami mogą zdarzać się przymrozki. Najchłodniejsza pogoda czeka nas w połowie tygodnia, a później przyjdzie lekkie ocieplenie i w najbliższy weekend będzie do 13 stopni Celsjusza w sobotę i 15 st. C w niedzielę. Kolejne dni powinny być jeszcze cieplejsze i możemy spodziewać się 16-17 st. C, ale po 20 kwietnia temperatura ma być nieco niższa i nie przekroczy 16 st. 

  Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....