Informacje
 • Początek lutego, a na termometrach nawet 14 stopni. "Upał" nie potrwa zbyt długo

  31-01-2020 16:45 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognozowane porywy wiatru w kolejnych dniach (Ventusky.com) Foto: Shutterstock | Video: Ventusky.com

  Początek lutego w wielu miejscach kraju zapowiada się niezwykle ciepło - termometry pokażą nawet 14 stopni Celsjusza. Z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz chłodniej, a połowa przyszłego tygodnia może przynieść śnieg.

  W sobotę czeka nas pochmurna aura z nielicznymi przejaśnieniami. Możliwe są opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu. W strefie brzegowej możliwe są porywy ponad 70 km/h.

  Ochłodzenie o kilka stopni

  Niedziela zapowiada się pochmurnie. Spodziewane są zarówno przejaśnienia, jak i opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach osiągnie 60-80 km/h. Będzie wiało z zachodu.

  Poniedziałek na ogół zapowiada się pochmurno. Mogą pojawić się opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiejący z zachodu wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Powrót śniegu

  We wtorek będzie na ogół pochmurno. Na Podlasiu spadnie śnieg, a na pozostałym obszarze kraju - deszcz. Słupki rtęci pokażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr,  umiarkowany, okresami powieje w porywach do 40-60 km/h, powieje z zachodu. 

  W środę zachmurzenie będzie zmienne. Na południu popada przelotny śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Umiarkowany i dość silny wiatr okresami powieje w porywach z prędkością do 40-60 km/h. Powieje z północnego zachodu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....