Informacje
 • Opady marznące. IMGW ostrzega przed gołoledzią

  07-12-2018 11:05 Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia
  Prognoza pogody na sobotę Foto: lambatofa/Visualhunt | Video: tvnmeteo.pl

  W niektórych regionach pogoda może być niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącymi, powodującymi gołoledź.

  Alerty pierwszego stopnia przed opadami marznącymi, powodującymi gołoledź, wydano dla województw:

  - podkarpackiego, w powiatach: jasielskim, krościeńskim, Krosno, strzyżowskim, brzozowskim, sanockim, leskim, bieszczadzkim, lubaczowskim, stalowowolskim i niżańskim, w których w okresie obowiązywania alertu (w piątek do południa) mogą występować słabe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem;

  - podlaskiego, za wyjątkiem powiatów łomżyńskiego, Łomża, zambrowskiego, kolneńskiego i grajewskiego, gdzie prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki. Alert będzie obowiązywał do południa.

  Prognoza zagrożeń

  Niebezpiecznie może być również w sobotę. IMGW może wydać żółte alerty przed marznącymi opadami w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

  Ostrzeżenia mogą pojawić się od godziny 7.30 w piątek do 7.30 w sobotę.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Alert meteorologiczny pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....