Informacje
 • "Oddech i ulga na początku tygodnia".
  Miejscami możliwe burze z gradem

  02-08-2018 15:50 Prognoza TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W piątek na termometrach zobaczymy maksymalnie 33 stopnie, ale z początkiem tygodnia nastąpi ochłodzenie. Nie nacieszymy się nim jednak zbyt długo.

  W najbliższych dniach temperatura będzie powoli spadać. - Warto się jednak nie martwić tym, że to ochłodzenie nie jest radykalne - mówił na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski. Dlaczego? Ponieważ przy nagłym spadku temperatury pogoda może pokazywać swoje gwałtowne oblicze.

  Jednak jeszcze w piątek synoptycy nie przewidują odejścia upału. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą 33 stopnie Celsjusza.

  - Ta największa ulga będzie na początku tygodnia, w poniedziałek i we wtorek. I wtedy rzeczywiście będzie tak, że wieczorami może przydać się bluza, bo nocami będzie 14, 15 stopni. Więc będzie oddech i ulga na początku  tygodnia - zapowiadał Wasilewski. Dodał, że nie będzie to jednak długotrwały odpoczynek. Upał ma wrócić w środę i czwartek. Wtedy znowu zrobi się gorąco, ponieważ znad Afryki dotrze do nas gorące powietrze.

  Prognoza pogody na pięć dni

  W piątek od Mazur i Podlasia, poprzez Mazowsze i Wielkopolskę, aż po Ziemię Lubuską popada przelotny deszcz. Prognozuje się burze, lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, w porywach burzowych powieje do 90 kilometrów na godzinę.

  Burze i upał

  W sobotę od Podlasia i Lubelszczyzny, poprzez centrum, aż po Dolny Śląsk prognozuje się opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  W niedzielę na wschodzie i południu Polski prognozuje się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie.Termometry pokażą od 26 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Towarzyszący burzom osiągnie prędkość do 90 km/h.

   

  Słonecznie, miejscami popada deszcz

  Poniedziałek zapowiada się słonecznie. Tylko na północnym wschodzie kraju możliwy jest słaby deszcz. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu.

  Słonecznie będzie we wtorek niemal w całym kraju. Na północnym wschodzie możliwe są słabe opady deszczu. Termometry wskażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany okaże się zmienny.

  Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Wasilewskim:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...