Informacje
 • "Oddech i ulga na początku tygodnia".
  Miejscami możliwe burze z gradem

  02-08-2018 15:50 Prognoza TVN Meteo na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W piątek na termometrach zobaczymy maksymalnie 33 stopnie, ale z początkiem tygodnia nastąpi ochłodzenie. Nie nacieszymy się nim jednak zbyt długo.

  W najbliższych dniach temperatura będzie powoli spadać. - Warto się jednak nie martwić tym, że to ochłodzenie nie jest radykalne - mówił na antenie TVN24 prezenter pogody Tomasz Wasilewski. Dlaczego? Ponieważ przy nagłym spadku temperatury pogoda może pokazywać swoje gwałtowne oblicze.

  Jednak jeszcze w piątek synoptycy nie przewidują odejścia upału. Na Dolnym Śląsku termometry pokażą 33 stopnie Celsjusza.

  - Ta największa ulga będzie na początku tygodnia, w poniedziałek i we wtorek. I wtedy rzeczywiście będzie tak, że wieczorami może przydać się bluza, bo nocami będzie 14, 15 stopni. Więc będzie oddech i ulga na początku  tygodnia - zapowiadał Wasilewski. Dodał, że nie będzie to jednak długotrwały odpoczynek. Upał ma wrócić w środę i czwartek. Wtedy znowu zrobi się gorąco, ponieważ znad Afryki dotrze do nas gorące powietrze.

  Prognoza pogody na pięć dni

  W piątek od Mazur i Podlasia, poprzez Mazowsze i Wielkopolskę, aż po Ziemię Lubuską popada przelotny deszcz. Prognozuje się burze, lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 stopni Celsjusza na Pomorzu do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północny, w porywach burzowych powieje do 90 kilometrów na godzinę.

  Burze i upał

  W sobotę od Podlasia i Lubelszczyzny, poprzez centrum, aż po Dolny Śląsk prognozuje się opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  W niedzielę na wschodzie i południu Polski prognozuje się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie.Termometry pokażą od 26 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Towarzyszący burzom osiągnie prędkość do 90 km/h.

   

  Słonecznie, miejscami popada deszcz

  Poniedziałek zapowiada się słonecznie. Tylko na północnym wschodzie kraju możliwy jest słaby deszcz. Temperatura wyniesie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu.

  Słonecznie będzie we wtorek niemal w całym kraju. Na północnym wschodzie możliwe są słabe opady deszczu. Termometry wskażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany okaże się zmienny.

  Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Wasilewskim:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...