Informacje
 • Oblodzenia w części kraju. Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW

  12-12-2019 06:36 Zobacz, gdzie może być groźnie
  Pogoda na Wigilię 23.12 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Pogoda w czwartek może stwarzać niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń - w części kraju możliwe są ostrzeżenia przed oblodzeniami.

  W czwartek na południu i północnym wschodzie kraju możemy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Synoptycy Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami.

  W tych regionach prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej zera stopni Celsjusza. To może powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

  >>> SPRAWDŹ NASZĄ PROGNOZĘ NA PIĘĆ DNI

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Prognoza zagrożeń według definicji IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...