Informacje
 • Niebezpiecznie na drogach. Gołoledź

  11-01-2018 06:50 Prognoza pogody TVN Meteo dla kierowców

  Na drogach wystąpi niebezpieczna gołoledź

  Shutterstock

  W dzień na drogach może być niebezpiecznie - miejscami wystąpią marznące opady deszczu. Wydane zostały ostrzeżenia.

  W połączeniu z niską temperaturą miejscami opady będą marznąć. Na drogach i chodnikach może utworzyć się gołoledź. Dla dwóch województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami marznącymi.

  Gołoledź - ostrzeżenia

  Województwo łódzkie

  Na stacji synoptycznej w Łodzi zaobserwowano słabe marznące opady deszczu. Na północy i wschodzie województwa temperatura powietrza i gruntu spadła poniżej 0 st. C. Tam w najbliższych godzinach możliwe lokalnie wystąpić gołoledź. Ważność komunikatu wygasa o godzinie 8:23.

  Województwo lubelskie

  Stacja we Włodawie o godzinie 6:00 zanotowała opad marznącej mżawki. Temperatura powietrza oraz przy gruncie na przeważającym obszarze województwa jest ujemna (Włodawa i Terespol -0,4 st. C, Lublin -0,1 st. C). W ciągu najbliższych godzin lokalnie mogą występować słabe opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. W ciągu dnia opady będą przechodzić w deszcz, a później deszcz ze śniegiem.  Komunikat obowiązuje do godziny 10:08.

  Województwo zachodniopomorskie - subregion wewnętrzny wschodni

  Na obszarze subregionu temperatura przy gruncie spadła do około -1 st. C. Miejscami, głównie w powiecie drawskim, występują bardzo słabe opady deszczu, lub mżawki, które mogą powodować gołoledź. Wydane w związku z tym ostrzeżenie pierwszego stopnia, obowiązywać będzie do godziny 9:00.

  Województwo wielkopolskie - subregion pilski

  W regionie prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki. Ostrzeżenie pierwszego stopnia będzie obowiązywać do godziny 9:00.

  Województwo wielkopolskie - subregion koniński

  W regionie temperatura powietrza i gruntu w wielu miejscach spadła poniżej 0 st. C. Tam w najbliższych godzinach możliwe są słabe marznące opady deszczu, lokalnie powodujące gołoledź. Zagrożenie prognozowane jest do godziny 9:26.

  W dzień przeważnie ślisko

  W ciągu dnia warunki na drogach będą bardzo podobne do tych z nocy. Strefa opadów przesunie się trochę dalej na wschód. Na zachodzie kraju nie ustanie deszcz - popada do 1-5 l/mkw. Również w pasie od Wielkopolski przez Ziemię Łódzką po Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem, do 1-3 l/mkw. W pozostałych regionach kierowcy nie natkną się na utrudnienia ze strony pogody.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...