Informacje
 • Nie odpoczniemy od gwałtownych zjawisk. Tydzień pełen utrudnień pogodowych

  20-08-2017 17:36 Utrudnienia pogodowe

  Tydzień pod znakiem burz

  Foto: shizhao / Flickr (CC BY 2.0); Film: TVN24

  Najbliższy tydzień nie przyniesie spokojniejszej niż w ostatnich dniach pogody. Wciąż prognozowane są opady deszczu, miejscami intensywne, oraz burze z gradem.

  W poniedziałek dla całej Polski prognozowane są opady deszczu rzędu do 5-20 litrów na metr kwadratowy oraz burze. Wiatr powieje z kierunków zachodnich. Przeważnie będzie słaby lub umiarkowany, okresami dość silny. W burzach może rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę.

  Dwa spokojniejsze dni

  We wtorek pogoda poprawi się na południowym zachodzie kraju - nie prognozuje się utrudnień dla tego obszaru. W pozostałych regionach przelotnie popada, do 5-20 l/mkw., oraz zagrzmi. Pólnocno-zachodni wiatr będzie słaby lub umiarkowany, w burzach silny - do 80 km/h.

  W środę aura nie powinna być uciążliwa. W większości prognozuje się opady deszczu rzędu 1-5 l/mkw., a północny zachód pozostanie suchy.

  Wiele regionów z burzami

  W czwartek trudna sytuacja pogodowa będzie dotyczyła Pomorza Zachodniego. Popada tam przelotny deszcz rzędu do 20 l/mkw. Pojawią się tez burze. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. Przeważnie słaby i umiarkowany, w burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

  W piątek zaś okresowe opady deszczu o natężeniu do 10-40 l/mkw. wody oraz burze z gradem prognozowane są dla większości Polski. Jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie nie będzie padać. Południowo-zachodni wiatr powieje przeważnie słabo lub umiarkowanie, w burzach jego prędkość dojdzie do 90 km/h.

  Weekend wciąż burzowy

  Dla północnej i zachodniej Polski na sobotę prognozowane są przelotne opady deszczu do 20-30 l/mkw. oraz burze z gradem. Wiatr okresami będzie dość silny, w burzach silny o prędkości do 90 km/h.

  Na wschodzie i południu w niedzielę wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw. oraz burze. W trakcie ich wiatr będzie silny, dochodzący do 90 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...