Informacje
 • Najpierw ulewy i burze z gradem.
  Pod koniec tygodnia poprawa pogody

  19-08-2019 15:48 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni Foto: Ventusky.com/Shutterstock | Video: TVN24

  W najbliższych dniach prognozowane są opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Termometry pokażą maksymalnie do 28 stopni.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jednak od południa dostanie się pod wpływ układów niżowych znad Alp i Bałkanów.

  We wtorek nad południową i zachodnią część kraju nadciągną chmury związane z ciepłym frontem atmosferycznym. W związku na południowym zachodzie, południu oraz miejscami w centrum będzie pochmurno. Prognozowane są opady deszczu rzędu 5-15 litrów na metr kwadratowy. Na południu pojawią się również burze z gradem i opadami do 30 l/mkw. Na pozostałym obszarze kraju dzień zapowiada się pogodnie.

  Z południa popłynie cieplejsze powietrze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na północy, przez 26 st. C w centrum, do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jednak w porywach burzowych może osiągać do 90 kilometrów na godzinę. Na zachodzie powieje z południowego wschodu, a w pozostałych regionach z północy.

  Spadnie deszcz

  W nocy z wtorku na środę i w środę będzie przemieszczał się nad krajem niewielki niż, podążający znad Alp nad Sudetami, centrum Polski, w stronę Podlasia. Przyniesie ze sobą deszczowe chmury, w które wbudowane będą chmury burzowe. Stąd w pasie od Śląska, przez centrum kraju, po północny wschód Polski możliwe są lokalne ulewy.

  Środa będzie pochmurna, ale pojawią się przejaśnienia. Po nocnych ulewach, podczas których może spaść do 50 l/mkw. deszczu, w dzień prognozowane są opady sięgające 10-30 l/mkw. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią burze. Jedynie na krańcach zachodnich nie powinno padać. Termometry pokażą maksymalnie od 18 st. C na Podlasiu, przez 20 st. C w centrum, do 24 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje na ogół słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może być silniejszy i rozpędzać się do 90 km/h.

  Nadal może padać

  W czwartek na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste. Na południowym wschodzie kraju chmur może być więcej, a do tego niewykluczony jest niewielki deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie z kierunków wschodnich.

  Do 28 stopni

  W piątek należy się spodziewać małego i umiarkowanego zachmurzenia kłębiastego. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Podlasiu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na zachodzie. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunków wschodnich.

  Również w sobotę niebo będzie spowite małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie w górach okresami może być większe, niewykluczone są tam również przelotne opady do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Podlasiu, przez 27 st. C w centrum, do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami może być dość silny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...