Informacje
 • Najbliższy tydzień deszczowy i burzowy.
  W czwartek opady mogą być bardzo wysokie

  24-06-2018 16:27 Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach
  Pogoda na 16 dni Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W najbliższych dniach w wielu miejscach kraju spadnie deszcz. Niewykluczone są też burze. Uwaga: wstępna prognoza pokazuje, że w czwartek może zrobić się niebezpiecznie.

  W poniedziałek na północnym wschodzie Polski spadnie do 10 litrów na metr kwadratowy deszczu. Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się do 5-15 l/mkw. deszczu, miejscami przejdą burze. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany. Podczas burz powieje silniej.

  Tylko północny zachód spokojny

  Na północnym zachodzie kraju wtorek powinien upłynąć  bez opadów. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o wysokości od 10 do 20 l/mkw. Na wschodzie, południu i w centrum kraju niewykluczone są burze z gradem. Powieje na ogół słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni wiatr. Okresami okaże się dość silny, a w burzach osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Środa z silnym wiatrem

  W środę w całym kraju prognozowane są opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw. oraz burze z gradem. Północno-wschodni i wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a chwilami dość silny. W burzach powieje mocniej, do 90 km/h.

  Nawet 60 litrów deszczu w czwartek

  W czwartek nad Polską przejdą przemieszczające się od południa w głąb kraju opady deszczu. Miejscami mogą być intensywne, bo ich sumę określa się na od 30 do 60 l/mkw. deszczu. Gdzieniegdzie przejdą burze, podczas których może spaść grad. Z północy i północnego wschodu nadciągnie umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach powieje z prędkością od 60 do 80 km/h. W burzach będzie jeszcze silniejszy, bo z prędkością dochodzącą do 90 km/h.

  Spokojniejszy piątek

  W piątek wszędzie prognozowane są przelotne opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw., a na wschodzie i południu także burze z gradem. Wiatr powieje ze zmieniających się kierunków, okresami będzie dość silny- zwłaszcza w burzach.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Deszczowy tydzień
  Niech pada przez cały tydzień.Na pewno nikt się tym nie zmartwi.Cała nadzieja w czwartku,gdzie może padać obficie,tylko,jak powstrzymać te gwałtowne burze.
  ~Lech /2018-06-24 18:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...