Informacje
 • Na razie upał i gwałtowne burze.
  Jednak niedługo odetchniemy z ulgą

  01-08-2018 16:39 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  Nasz kraj pozostaje w gorącej masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego. W czwartek na Dolnym Śląsku termometry pokażą nawet 34 stopnie, ale w kolejnych dniach temperatura będzie się stopniowo zmniejszać. Nie ominą nas też burze.

  Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jednak od zachodu i wschodu wciskają się płytkie zatoki niżowe z burzowymi frontami związane z rozległym niżem znad Północnego Atlantyku.

  Powieje do 100 km/h

  W czwartek na krańcach północno-wschodnich kraju będzie pogodnie. W pozostałej części Polski pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu rzędu 10-40 litrów na metr kwadratowy. Prognozuje się burze z gradem, miejscami gwałtowne. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 stopni Celsjusza nad samym morzem, 29 st. C na Pomorzu, Warmii i Suwalszczyźnie, przez 32 st. C w centrum kraju aż do 34 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. W burzach okaże się silny i rozpędzi się aż do 80-100 kilometrów na godzinę.

  Upalnie, do 32 stopni

  W piątek pogodnie będzie tylko na północnym zachodzie kraju. Poza tym pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz o sumie 10-40 l/mkw. oraz wystąpią burze z gradem, miejscami gwałtowne. Termometry pokażą od 28 st. C na Pomorzu i Warmii, przez 31 st. C w centrum kraju aż do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, na wschodzie Polski powieje ze wschodu, w pozostałej części kraju z północnego zachodu. W porywach burzowych powieje do 90 km/h.


  Na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju w sobotę zachmurzenie okaże się kłębiaste umiarkowane i duże. Prognozuje się przelotne opady deszczu w wysokości 5-20 l/mkw. i burze z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Podlasiu, przez 30 st. C w centrum kraju do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. W burzach okaże się silny, osiągnie prędkość do 90 km/h.

  Burze z gradem

  Niedziela na północnym zachodzie i zachodzie kraju zapowiada się pogodnie. W pozostałej części Polski wystąpi zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Popada przelotny deszcz rzędu 10-50 l/mkw., pojawią się burze z gradem. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 28 st. C w centrum kraju do 30 st. C na południu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Towarzyszący burzom będzie silny i powieje do 90 km/h.

  W poniedziałek na północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz w wysokości 5-15 l/mkw. Poza tym pogodnie. Termometry pokażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami będzie dość silny. W porywach powieje do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • gościu
  Jesteś mistrzem narzekania ! Jak ci za gorąco, to są wycieczki na Grenlandię
  ~ala /2018-08-02 10:35
 • sucho i parno
  Jakoś na Opolszczyżnie nie ma burz i wątpliwe jest to wasze ochłodzenie...
  ~myszka /2018-08-01 22:48
 • gosc
  meterolodzy na opolszczyznie juz za goraco juz nie ma czym dychac juz jest za duszno za goraco juz koniec upalami na opolszczyznie brakuje wiatru chlodnego zimnego na opolszczyznie ma byc na wieczur wnocy chlodno i zimno ma byc na opolszczyznie brakuje duzo ulewnego deszczu maja byc deszcze wdzien i na wieczur wnocy jest zaduszno za goraco brakuje wiatru chlodnego zimnego na wieczur wnocy ma byc chlodno i zimno brakuje na opolszczyznie wiatru chlodnego zimnego na opolszczyznie brakuje deszczu ulewnego i wiatru chlodnego zimnego
  ~gosc /2018-08-01 18:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...